Esmane konsultatsioon on alati tasuta.
Talude ning suvilate müük on mitmeosaline protsess, mille pikkus ja kulg sõltub paljuski omanikust endast. Müügi eel on vaja teha mitmeid põhimõttelisi otsuseid, millest sõltuvad edasised sammud. Internetiavarustes on palju artikleid, mida teha uuema kinnisvaraga, et paremat müügihinda saada. Aga kuidas amortiseerunud hoone müügiks valmistuda?
Esmalt tuleks endalt küsida: kas müün maja koos praeguse krundiga või on tarvis maakorraldustöid tellida? Maamõõdutööde hulka kuuluvad näiteks kinnisasja piiri muutmine ja kindlakstegemine, kinnisasja jagamine ja liitmine. Võime aidata erinevatelt firmadelt võrdlemate pakkumiste küsimisega, – kuna maamõõdutööde tegemiseks tuleb omada kutsetunnistust, on teenus üle Eesti üsna ühtlase kvaliteediga, küsimus ongi pigem hinnavahes ning tööde teostamise ajalises kulus. Arvestama peaks kolme kuni kuue kuuga, aga maja saab müüki panna ka siis, kui mõõtmine on veel pooleli. Abistame oma kliente maamõõtmise korraldusliku poolega.
Teiseks tuleks hinnata elamu sisemist korda. Vanade talude puhul enne müüki remondist üldiselt ei räägita – teha oleks ju rohkem kui pisiparandused, aga suuremahulisi muudatusi tahavad ostjad pigem ise otsustada. Küll aga annab lõpphinnale potentsiaali juurde maja liigsest kolast vabastamine. Kutsuge külla sõbrad ja sugulased, võtke kaubik või haagis ning vedage majast minema kõik kasutuskõlbmatu mööbel; tegelege hallituskollete hooldusega ning peske võimalusel seinad. Kui katkisi aknaid asendada ei taha, tuleks need kinni teipida, et ilmastikuolud elamu sisemust ei raputaks. Üks talgupäev, mille jooksul eemaldate majast kogu prügi ja ebameeldivate lõhnade allikad, võib lõplikule müügihinnale isegi mitu tuhat eurot juurde anda. Iga elamule tehtud hinnapakkumise sees on ka kübeke emotsiooni ning negatiivne kogemus majas endas, isegi kui ostja saab ratsionaalselt aru, et võib ise ka kõik ära koristada, on kõhkluste ja hinnast alla tingimise juurpõhjuseks.
Kolmandaks tuleks hinnata olemasolevat dokumentatsiooni ja lepinguid. Kas ja millised dokumendid on ostjale üle anda? Millised lepingud on näiteks prügiveo, teehoolduse või interneti pakkujatega? Aitame oma klientidel selle info välja otsida, näiteks kinnistusraamatust ja ehitisregistrist või vajadusel ka valla arhiividest. Kasutusloa puudumisel tuleb taas teha otsus, kas seda hakata taotlema või jätta uue omaniku hooleks. Kuna tegemist on minimaalselt 500-eurose väljaminekuga, aitab selliste detailide ette läbimõtlemine müügiprotsessi lõplikke kulusid hinnata.
Neljandaks tuleks üle vaadata krundi välisilme. Aitame oma klientidel leida kohalikke mikroettevõtteid, kes aitaksid mõistliku tasu eest võsastunud piirkondi puhastada ning ülekasvanud heinamaid niita. Kuna teeme objektidest ka pilte ka drooniga, on eriti oluline, et elamu looduse seest kaugelt silma paistaks.
Viiendaks tuleks leida enda kinnistu ainulaadne müügiargument ning mõelda sellele, kas seda saaks kuidagi rohkem esile tõsta. Näiteks kinnikasvanud tiigi hooldamine, vana suitsusauna sisse vajunud katuse toestamine, kunagise lemmiku kiige taastamine. Kui miski on majaga seotud perele positiivseid emotsioone tekitanud, võiks see seda teha ka järgmises elanikus. Amortiseerunud elamute müügil on fantaasial erakordselt oluline roll.
Ostetakse lõpuks see maja, mille hoovis nähakse end paljajalu jalutamas, kohvitass käes, ning kus on võimalik seda lõpptulemust visualiseerida. Sellele saab müügi eel strateegilise mõtlemisega omanik palju kaasa aidata. Kui plaanid elamu müüki ning soovid meie abi, siis võta meiega ühendust!