Kruntide müük

Esmane konsultatsioon on alati tasuta.

Apell Kinnisvara meeskond tegutseb koostöös sõsarfirma Estren Building OÜ-ga ka kinnisvara väärindamisega ehk teisisõnu – aitame kindlaks teha, kas maatulundusmaad saaks potentsiaalselt sihtotstarbelt hoopis elamu-, äri- või tootmismaaks muuta.

Ehkki buumiajal võis tunduda, et igale põllule ehitatakse uus korterelamu, siis on riik tänaseks regulatsioonidega sellele piirangud pannud – väärtuslikku põllumaad enam täis ehitada ei lubata. Samas on maatulundusmaale ehitamise protsess sellevõrra lihtsamaks muutunud, et enam ei ole ehitusloa, detailplaneeringu või projekteerimistingimuste saamise eeltingimuseks see, et kinnistu oleks sihtotstarbelt elamumaa – sihtotstarvet muudetakse kas osaliselt või täielikult taotlusprotsessi ajal.

Ettevõtted peavad kindlasti kruntide müügil silmas pidama, et sellest hetkest kui kinnistule on võetud kas projekteerimistingimused või ehitusluba – alates hetkest kui on makstud riigilõiv – on maa sisuliselt elamumaa ja maksustatakse 20% käibemaksuga. Selleks, et käibemaks kasumit ära ei sööks, tuleb juba krundi väärindamist planeerides see hinda sisse arvestada.

Nõustame ja aitame ostjaid ningmüüjaid ka krundile kommunikatsioonide toomise osas – see võib kinnistu hinda oluliselt muuta. Samas tasub ka eelnevalt läheduses asuvaid krunte vaadata, et turu pakkumise järgi otsustada, kas kommunikatsioonide toomine on vajalik – näiteks Tartu ja Tallinna ümbruses on juba nii palju kommunikatsioonidega krunte, et soodsam ja kommunikatsioonideta krunt võib hoopis teist tüüpi ostjaid ligi meelitada ning saab lõpuks kiiremini müüdud, lisaks ei pea ootama kommunikatsioonide taga.

Usalda meie kogemusi – võta meiega ühendust!

Meiega ostad & müüd lihtsamalt!

Võta meiega ühendust